‘5 liram kayboldu, bulana PlayStation vereceğim’

‘5 liram kayboldu, bulana PlayStation vereceğim’

Uzmantv.com, istanbul.net gibi sitelerin sahibi olan MagNet Bilişim Hizmetleri’nin hayata geçirdiği Paramkayboldu.com, her gün İstanbul sokaklarında bilerek kaybedilen 5 YTL’leri bulup postalayanlara ödül dağıtıyor. Tek yapılması gereken Paramkayboldu.com sitesini her gün takip etmek ve elinize geçen 5 YTL’leri dikkatle incelemek.

Paramkayboldu.com’cular ellerindeki 5 YTL’lerin önce fotoğrafını çekiyorlar, sonra simitçi, bakkal, taksi gibi bir yerde bu 5 YTL’yi harcıyorlar. Ardından da Paramkayboldu.com’a seri numarasıyla birlikte kayıp 5 YTL’nin resmini koyuyorlar. Site ziyaretçilerine ise seri numarası belli olan 5 YTL’leri bulup belirtilen adrese göndermek kalıyor.

Kayıp 5 YTL’yi bulan talihliler, iPhone, PlayStation 3, PSP, Nintendo Wii gibi ödüllerin sahibi oluyor. Her gün başka bir 5 YTL kaybeden Paramkayboldu.com’cular, her 5 YTL için de ayrı bir ödül veriyor. Canlarından çok sevdikleri 5 YTL’lerini bulanlara anında hediyelerini gönderen Paramkayboldu.com, bu ilginç ve yaratıcı girişimle yeni bir trend yaratmayı hedefliyor.

Uzmantv.com ve itiraf.com sitelerinin de ‘fikir babası’ olan Ersan Özer’in kurduğu Paramkayboldu.com fikri için kayıp ilanlarından esinlendiğini belirten Ersan Özer şunları söyledi:

“Sanki köpeği kaybolup ödül verenler gibi, ‘Canımdan çok sevdiğim 5 liram kayboldu, bulana PlayStation vereceğim’ gibi bir şey düşündüm. Oyunun kuralları son derece basit: Elimizdeki 5 YTL’lerin fotoğrafını çekip Paramkayboldu.com’da yayınlıyoruz. Sonra da bu paraları simitçide, bakkalda harcıyoruz. Eğer sitede yayınladığımız para elinize geçerse bize gönderiyorsunuz. Biz de hemen hediyenizi gönderiyoruz. Ödül 1 yıl boyunca geçerli olduğu için eskimeyecek ürünleri seçiyoruz. Sponsor olmak için başvuranlar var. Hatta bir firma araba vermek istiyor.”

Ceplerinizi bi yoklayın ve http://www.paramkayboldu.com a bi bakın derim

“‘5 liram kayboldu, bulana PlayStation vereceğim’” üzerine 2 düşünce

  1. 🙂 1.si ödülü ben vermiyorum. 2.si seri numarası verilmiş olan para sendeyse hemen gönder ödülünü versinler 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir